RSS feed for NerdNerdNerd
  • Carmen Sandiego: To Steal or Not to Steal

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sprite Sisters - Vier zauberhafte Schwestern

    ★★½

  • Narcissus and Goldmund

    ★★★

  • Dolittle

    ★★

  • Holidaze

    ★★★★

  • Gorillaz: Reject False Icons

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Helluva Boss

    ★★★½

  • Spirits in the Forest

    ★★★★½

  • Coma

    ★★★½

  • Lunch on the Grass

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Midway

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Hazbin Hotel

    ★★★★

  • Dogs

    ★★★

  • Ich war noch niemals in New York

    ★★★½

  • Pumpkin Dick

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Valhalla

    ★★★½

  • Latte and the Magic Waterstone

    ★★★

  • Fritzi: A Revolutionary Tale

    ★★★★½

  • In Orbit

    ★★★★

  • Battle at Big Rock

  • Wer 4 Sind

    ★★★½

  • Blind Eye

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Abominable

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Wings

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Fox Fires

    ★★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★½

  • One Piece: Stampede

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Enter the Anime

    ½

  • Dragon Quest: Your Story

    ★★½

  • Benjamin Blumchen

    ★★★

  • Red Shoes and the Seven Dwarfs

    ★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Supervized

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★★★

  • Electric Girl

  • SpaceWorld:

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Batik Girl

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

  • Playmobil: The Movie

    ★★

  • Monster Island

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Whistlers

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • See You Yesterday

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★½

  • Butera

    ★★★