• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Cherry

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • His House

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • 1917

  • The Mandela Effect

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★½

  • SHOP: A Pop Opera

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★½