Mad has logged 29 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Pine

Pine

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dirk Diggler Story

The Dirk Diggler Story

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Everything in This Dream

Everything in This Dream

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Back Beyond

Back Beyond

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Super 30

Super 30

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Kill Bill: The Whole Bloody Affair

Kill Bill: The Whole Bloody Affair

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Super 30

Super 30

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Office Retrospective

The Office Retrospective

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry