Sort by

Mad has logged 29 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lakshya

Lakshya

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dil Chahta Hai

Dil Chahta Hai

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry