Kevin M. has logged 52 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
15
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Psych 2: Lassie Come Home

Psych 2: Lassie Come Home

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Million Dollar Duck

The Million Dollar Duck

1971
×
★★
Edit this entry  
13
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Double Teamed

Double Teamed

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blank Check

Blank Check

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Hair Day

Bad Hair Day

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Willow

Willow

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Code 8

Code 8

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Go!

Go!

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Z-O-M-B-I-E-S 2

Z-O-M-B-I-E-S 2

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★½
Edit this entry