• The Batman

    ★★★★★

  • Scream

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Peninsula

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Reign of the Supermen

    ★★

  • Glass

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Tag

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Blockers

    ★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Game Night

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Mandy

    ★★

  • Summer of 84

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Daddy's Home 2

    ★★½

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Cult of Chucky

    ★★½

  • It

    ★★

  • Leatherface

    ½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★½

  • Good Time

    ★★