Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★½
Edit this entry  
24
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Countdown

Countdown

2019
×
½
Edit this entry  
22
Devil

Devil

2010
×
Edit this entry  
03
Inside the Mind of a Cat

Inside the Mind of a Cat

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Edit this entry  
01
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
Edit this entry  
19
Persuasion

Persuasion

2022
×
★½
Edit this entry  
14
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★
Edit this entry  
13
One Day

One Day

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Scream

Scream

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Girl in the Basement

Girl in the Basement

2021
×
½
Edit this entry  
31
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★
Edit this entry  
23
Senior Year

Senior Year

2022
×
★½
Edit this entry  
18
Head-On

Head-On

2004
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Destiny

Destiny

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Envy

Envy

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
Soul Kitchen

Soul Kitchen

2009
×
★★★½
Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Edit this entry  
21
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Edit this entry  
18
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
17
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Edit this entry  
08
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lord of the Flies

Lord of the Flies

1963
×
★★★★
Edit this entry  
14
Whale Rider

Whale Rider

2002
×
★★½
Edit this entry  
23
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry