Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
bárbara

bárbara

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for bárbara
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • bárbara’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • The Hating Game

    The Hating Game 2021

    ★★ Watched by bárbara 30 Jun 2022

    shite just like the book

  • The Batman

    The Batman 2022

    ★★★★ Watched by bárbara 06 Mar 2022

    This movie slayed

  • Sunny

    Sunny 2011

    ★★★★½ Watched by bárbara 06 Mar 2022

    really loved this movie!! it was so much fun, emotional and heartwarming. Easily one of my favorites now

  • House of Gucci

    House of Gucci 2021

    ★½ Watched by bárbara 08 Feb 2022

    It was so bad and jared leto is a terrible actor

  • Nightmare Alley

    Nightmare Alley 2021

    ★★★½ Watched by bárbara 06 Feb 2022

    way too long for no reason but still enjoyable

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    Tiger King: Murder, Mayhem and Madness 2020

    Watched by bárbara 09 Apr 2020

    bizarre

  • Divergent

    Divergent 2014

    ★★★ Added by bárbara

    i'm still disappointed...this had potential

  • Bridge to Terabithia

    Bridge to Terabithia 2007

    ★★★★ Watched by bárbara 30 Mar 2020

    cried about it when i was a kid and still cried about it now

  • Midsommar

    Midsommar 2019

    ★★½ Watched by bárbara 28 Mar 2020

    not that good

  • The Invisible Man

    The Invisible Man 2020

    ★★★★★ Watched by bárbara 23 Mar 2020 1

    amazing!!!!

  • Bombshell

    Bombshell 2019

    ★★★ Watched by bárbara 21 Mar 2020

    kinda bad

  • Knives Out

    Knives Out 2019

    ★★★★★ Watched by bárbara 21 Mar 2020

    LOVE IT!!!!

  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro