• Split Ends

    ★★★★★

  • The House

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • 2025: The World Enslaved by a Virus

    ½

  • Hillbilly Elegy

  • Soul

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Unpregnant

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Spree

    ★★★

  • His House

    ★★★

  • Kamen Rider Reiwa: The First Generation

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

  • Frozen II

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Wrinkles the Clown

    ★★

  • Harriet

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • The Laundromat

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • The Angry Birds Movie 2

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★½

  • Promare

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Us

    ★★★½

  • Greener Grass

    ★★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • The Last Laugh

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Escape at Dannemora

    ★★★★½

  • Bird Box

    ½

  • Bad Times at the El Royale

  • Halloween

    ★★½

  • The Third Wife

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★½

  • The Nun

  • At Eternity's Gate

    ★★½