Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
Edit this entry  
13
The Meg

The Meg

2018
×
Edit this entry  
13
Rampage

Rampage

2018
×
Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Kamen Rider Reiwa: The First Generation

Kamen Rider Reiwa: The First Generation

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
2025: The World Enslaved by a Virus

2025: The World Enslaved by a Virus

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The House

The House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Descent

The Descent

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pin

Pin

1988
×
Edit this entry  
21
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Split Ends

Split Ends

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Pulse

Pulse

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Polka King

The Polka King

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
His House

His House

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
Read the review Edit this entry