• Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Broker

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Men

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Photocopier

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Help

    ★★★★

  • Yuni

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Clickbait

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The Windshield Wiper

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Year of the Everlasting Storm

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½