• The King's Man

  • Encanto

  • Schumacher

  • The Alpinist

  • Dune

  • The Green Knight

  • Jungle Cruise

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Luca

  • F9

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Hubie Halloween

  • Enola Holmes

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Public Trust

  • Minari

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Condor & The Eagle

  • Harriet

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sea Fever

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Anima

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • Artifishal

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Changing the Game

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • High Flying Bird

  • American Factory

  • Fyre

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • The Meg

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Under the Silver Lake

  • BlacKkKlansman

  • A Dangerous Son

  • Momentum Generation

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

  • The Game Changers

  • The Dawn Wall

    ★★★★½

  • Coco

  • The Death of Stalin

  • Eating Animals

  • Lady Bird

  • Cocote

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½