Sort by

Neta has logged 125 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
14
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Edit this entry  
06
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
Read the review Edit this entry  
01
Bibi Blocksberg

Bibi Blocksberg

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read the review Edit this entry  
27
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

1984
×
Edit this entry  
25
Delivery Man

Delivery Man

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Jonathan Agassi Saved My Life

Jonathan Agassi Saved My Life

2018
×
Edit this entry  
15
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
Edit this entry  
13
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
Edit this entry  
29
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Întregalde

Întregalde

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Shirley

Shirley

2020
×
Edit this entry  
27
Happening

Happening

2021
×
Edit this entry  
27
Fabian: Going to the Dogs

Fabian: Going to the Dogs

2021
×
Edit this entry  
26
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
Edit this entry  
24
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★½
Edit this entry  
24
The Whaler Boy

The Whaler Boy

2020
×
Edit this entry  
24
Evolution

Evolution

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Murina

Murina

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★½
Edit this entry  
22
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
Edit this entry  
21
Law of Desire

Law of Desire

1987
×
Read the review Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
Read prior review Edit this entry  
17
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Read the review Edit this entry  
15
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
Read the review Edit this entry  
12
Her Smell

Her Smell

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read prior review Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Edit this entry  
09
Streetwise

Streetwise

1984
×
Edit this entry  
09
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Edit this entry  
08
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
Read the review Edit this entry  
04
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Vortex

Vortex

2021
×
Edit this entry  
03
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Cow

Cow

2021
×
Edit this entry  
31
The Death of Cinema and My Father Too

The Death of Cinema and My Father Too

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
Edit this entry  
27
Megamind

Megamind

2010
×
Edit this entry  
26
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry