RSS feed for Neto

Neto has logged 35 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★
Edit this entry  
02
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★½
Edit this entry  
24
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★★
Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Glass

Glass

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
19
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry