• RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Eternals

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ½

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ½

  • Old

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Black Widow

    ½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • The Tomorrow War

    ½

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★★★

  • Buck Breaking

  • Wrath of Man

    ★½

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ½

  • Passing

    ★★★

  • Cadaver

  • Tenet

    ★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Watchmen

  • Eli

    ½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • The Laundromat

    ½

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Silence

    ½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★½

  • The Wandering Earth

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★½

  • Venom

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • Den of Thieves

    ★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ½

  • 1922

    ★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★½

  • Death Note

    ★★½

  • Mary Shelley

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Transformers: The Last Knight

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★½