RSS feed for zeke
  • Dating Amber

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Earthquake Bird

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Great Hack

    ★★

  • The Report

    ★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Hunter Killer

    ★★★★

  • Vox Lux

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • My Favorite Wedding

    ★★★★

  • The Putin Interviews

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Farthest

    ★★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Flight Crew

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Spectre

    ★★★★★

  • Jurassic World

  • Carol

    ★★★★★

  • Southpaw

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★

  • About Time

    ★★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★★★

  • Contagion

    ★★★★

  • The Inbetweeners Movie

    ★★★

  • Jackass 3D

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • Youth in Revolt

    ★★★

  • The Hurt Locker

  • Wild Child

    ★★★★★

  • Hot Rod

    ★★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★★

  • The Holiday

    ★★★★

  • Casino Royale

    ★★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★★★