Sort by

leo has logged 222 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Patu!

Patu!

1983
×
Edit this entry  
26
Mauri

Mauri

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Adventures of Pluto Nash

The Adventures of Pluto Nash

2002
×
Edit this entry  
21
Saw V

Saw V

2008
×
Edit this entry  
21
Saw IV

Saw IV

2007
×
Edit this entry  
18
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Edit this entry  
16
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
Edit this entry  
15
Hostel

Hostel

2005
×
Edit this entry  
15
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
Edit this entry  
06
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Edit this entry  
06
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
Edit this entry  
05
Belle

Belle

2021
×
Edit this entry  
02
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
28
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
Edit this entry  
22
Bright Star

Bright Star

2021
×
Edit this entry  
21
Endless

Endless

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
true love

true love

×
Edit this entry  
20
Disconnected

Disconnected

2021
×
Edit this entry  
20
Fire in the Water, Fire in the Sky

Fire in the Water, Fire in the Sky

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Sista*

Sista*

×
Edit this entry  
20
Disrupt

Disrupt

2021
×
Edit this entry  
19
I Love You, I Hate You

I Love You, I Hate You

2021
×
Edit this entry  
18
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
Edit this entry  
14
Ablaze

Ablaze

2021
×
Edit this entry  
14
The Emperor's Naked Army Marches On

The Emperor's Naked Army Marches On

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cherry Bomb: The Documentary

Cherry Bomb: The Documentary

2017
×
Edit this entry  
09
Inside the New People's Army

Inside the New People's Army

×
★★★★★
Edit this entry  
08
Heaven Is Still Far Away

Heaven Is Still Far Away

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
August in the Water

August in the Water

1995
×
Edit this entry  
07
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
Read prior review Edit this entry  
07
Beginning

Beginning

2020
×
Edit this entry  
06
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Mission

The Mission

1999
×
Edit this entry  
01
Life Without Principle

Life Without Principle

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Kanye West at Coachella

Kanye West at Coachella

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
Edit this entry  
25
2040

2040

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Love Is All You Need?

Love Is All You Need?

2011
×
Edit this entry  
15
Slender Man

Slender Man

2018
×
Edit this entry