Sort by

Neva has logged 35 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ride or Die

Ride or Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kurup

Kurup

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
25
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry