Sort by
  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • The Eternal Daughter

    ★½

  • Master Gardener

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Fall

    ★★

  • Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★

  • Birthday (Bad Kid Stuff)

    ★★★★½

  • Irma Vep

    ★★★★

  • Showing Up

    ★★★★½

  • Funny Pages

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Enys Men

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★

  • The Batman

    ★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★½

  • Together

    ★★★

  • The Timekeepers of Eternity

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • The Humans

    ★½

  • Il Buco

    ★★½

  • Cyrano

    ★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Full Time

    ★★★★

  • The Sacred Spirit

    ★★

  • Mad God

    ★★★½

  • Zeros and Ones

    ★½

  • Pig

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Neptune Frost

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Annette

  • Luca

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★½

  • Censor

    ★★

  • Bobo the Monkey

    ★★★★

  • Puparia

    ★★★½

  • OPAL

    ★★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Twins in Paradise

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★½

  • Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★

  • The Addams Family

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Catscape

    ★★★½