Sort by

Neven has logged 118 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Humans

The Humans

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bedford Incident

The Bedford Incident

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Let's Murder Vivaldi

Let's Murder Vivaldi

1968
×
★★★½
Edit this entry  
19
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Night of the Juggler

Night of the Juggler

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Girl Chewing Gum

The Girl Chewing Gum

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Associations

Associations

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Black Tower

The Black Tower

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hangover Square

Hangover Square

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Compañeros

Compañeros

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mike's Murder

Mike's Murder

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Blob

The Blob

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Skeleton of Mrs. Morales

The Skeleton of Mrs. Morales

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Duel to the Death

Duel to the Death

1983
×
★★★★
Edit this entry  
18
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Closet Land

Closet Land

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Summerfield

Summerfield

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Laugh

The Last Laugh

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Babe: Pig in the City

Babe: Pig in the City

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Cold Summer of 1953

The Cold Summer of 1953

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Laughing Policeman

The Laughing Policeman

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Arkadin

Mr. Arkadin

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mädchen in Uniform

Mädchen in Uniform

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Start Counting

I Start Counting

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Intimidation

Intimidation

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry