Sort by

pj has logged 62 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Safe Haven

Safe Haven

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Comet

Comet

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Psycho

Psycho

1960
×
Read the review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lifeguard

The Lifeguard

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Endless Love

Endless Love

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vacation

Vacation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry