Polly has logged 20 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rocketman

Rocketman

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
One Day

One Day

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry