RSS feed for Ian West

Ian West has logged 92 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tulpa - Demon of Desire

Tulpa - Demon of Desire

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★½
Edit this entry  
29
Eaten Alive!

Eaten Alive!

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Curse II: The Bite

Curse II: The Bite

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
5 Dead on the Crimson Canvas

5 Dead on the Crimson Canvas

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Curse

The Curse

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Matinee

Matinee

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Killing Spree

Killing Spree

1987
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Revenge of the Creature

Revenge of the Creature

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sect

The Sect

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
26
To Catch a Killer

To Catch a Killer

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombies

Zombies

2017
×
½
Edit this entry  
25
Do You Like Hitchcock?

Do You Like Hitchcock?

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Carpenter

The Carpenter

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eyes of Crystal

Eyes of Crystal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vacancy 2: The First Cut

Vacancy 2: The First Cut

2008
×
★★½
Edit this entry  
23
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Forgotten Silver

Forgotten Silver

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nudist Colony of the Dead

Nudist Colony of the Dead

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blazing Flowers

Blazing Flowers

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creature from Black Lake

Creature from Black Lake

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sasquatch, the Legend of Bigfoot

Sasquatch, the Legend of Bigfoot

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wash

The Wash

2001
×
★★½
Edit this entry  
19
Spellcaster

Spellcaster

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chillerama

Chillerama

2011
×
★½
Edit this entry  
19
Chaos

Chaos

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Leprechaun: Origins

Leprechaun: Origins

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Leprechaun: Back 2 tha Hood

Leprechaun: Back 2 tha Hood

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Leprechaun in the Hood

Leprechaun in the Hood

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Leprechaun 4: In Space

Leprechaun 4: In Space

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Leprechaun 3

Leprechaun 3

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Alien Factor

The Alien Factor

1978
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
★★★½
Edit this entry  
16
Blood Salvage

Blood Salvage

1990
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Rape Zombie: Lust of the Dead 5

Rape Zombie: Lust of the Dead 5

2014
×
½
Edit this entry  
15
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★
Edit this entry