Ian West has logged 94 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Bees

The Bees

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Muck

Muck

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Wishmaster 3: Beyond the Gates of Hell

Wishmaster 3: Beyond the Gates of Hell

2001
×
Edit this entry  
28
Wishmaster 2: Evil Never Dies

Wishmaster 2: Evil Never Dies

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shocking Dark

Shocking Dark

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beyond Justice

Beyond Justice

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cube Zero

Cube Zero

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sequence Break

Sequence Break

2017
×
★★
Edit this entry  
26
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
After Death

After Death

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Threads

Threads

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zombie 3

Zombie 3

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Weird Woman

Weird Woman

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evil of Dracula

Evil of Dracula

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Unholy

The Unholy

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Yakuza Apocalypse

Yakuza Apocalypse

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Death Smiles on a Murderer

Death Smiles on a Murderer

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lake of Dracula

Lake of Dracula

1971
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Pretty Maids All in a Row

Pretty Maids All in a Row

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Vampire Doll

The Vampire Doll

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
It's Alive III: Island of the Alive

It's Alive III: Island of the Alive

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Final Countdown

The Final Countdown

1980
×
★★★
Edit this entry  
21
Cold Hell

Cold Hell

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It Lives Again

It Lives Again

1978
×
★★★
Edit this entry  
20
It's Alive

It's Alive

1974
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Killer Must Kill Again

The Killer Must Kill Again

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scum

Scum

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beyond the Gates

Beyond the Gates

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Piranha

Piranha

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The House That Dripped Blood

The House That Dripped Blood

1971
×
★★★★
Edit this entry  
18
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Axegrinder

Axegrinder

2006
×
★½
Edit this entry  
18
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★½
Edit this entry  
15
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★½
Edit this entry  
15
The Incredible Genie

The Incredible Genie

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Zombie Bloodbath

Zombie Bloodbath

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Creature

Creature

2011
×
★★
Edit this entry  
14
Don't Look in the Basement

Don't Look in the Basement

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doomed to Die

Doomed to Die

1940
×
★★½
Edit this entry