Sort by

Ian West has logged 51 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rest in Pieces

Rest in Pieces

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Devil in Flesh

Devil in Flesh

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Great Alligator

The Great Alligator

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Benchwarmers 2: Breaking Balls

Benchwarmers 2: Breaking Balls

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Black Cat

The Black Cat

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alone

Alone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Let's Scare Julie

Let's Scare Julie

2019
×
★½
Edit this entry  
28
Death Wish II

Death Wish II

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Django Strikes Again

Django Strikes Again

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tightrope

Tightrope

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mad Dog Killer

The Mad Dog Killer

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cry, Onion!

Cry, Onion!

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Erotic Symphony

Erotic Symphony

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
White Lightning

White Lightning

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wind

The Wind

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Blood Work

Blood Work

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Island

The Island

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shook

Shook

2021
×
★½
Edit this entry  
17
Nightmare in Badham County

Nightmare in Badham County

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Doppelganger

Doppelganger

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thou Shalt Not Kill... Except

Thou Shalt Not Kill... Except

1985
×
★★★
Edit this entry  
12
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Gauntlet

The Gauntlet

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Five Women for the Killer

Five Women for the Killer

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hang 'em High

Hang 'em High

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Fear

The Fear

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Vengeance of the Zombies

Vengeance of the Zombies

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fatale

Fatale

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Start Counting

I Start Counting

1970
×
★★★★
Edit this entry  
06
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Hitcher in the Dark

Hitcher in the Dark

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Lucky

Lucky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
His Name Was King

His Name Was King

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry