neve has logged 98 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Stink

Mr. Stink

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Small Town Christmas

Small Town Christmas

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Christmas Melody

A Christmas Melody

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Christmas Wonderland

Christmas Wonderland

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Christmas Made to Order

Christmas Made to Order

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Wish for Christmas

A Wish for Christmas

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
One Royal Holiday

One Royal Holiday

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Calamity Jane

Calamity Jane

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Russell Brand: Messiah Complex

Russell Brand: Messiah Complex

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hush

Hush

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear

Fear

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Substitute

The Substitute

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry