Sort by

caley has logged 193 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The DUFF

The DUFF

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Muppets Christmas: Letters to Santa

A Muppets Christmas: Letters to Santa

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Santa's Workshop

Santa's Workshop

1932
×
Read the review Edit this entry  
04
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
Read the review Edit this entry  
27
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Raw

Raw

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Project X

Project X

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
Read the review Edit this entry  
05
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Game

The Game

1997
×
★★
Edit this entry  
24
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read the review Edit this entry  
14
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Dug Days

Dug Days

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry