NewCaprican has logged 186 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Icarus

Icarus

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sully

Sully

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Unsane

Unsane

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sapphires

The Sapphires

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beirut

Beirut

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
L'Atalante

L'Atalante

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jirokichi the Rat

Jirokichi the Rat

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Battlestar Galactica

Battlestar Galactica

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry