Sort by
  • Kissing the Ground You Walked On

    ★★★½

  • Flotsam and Jetsam

    ★★★

  • Coo-Coo 043

    ★★★½

  • Hellraiser

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★

  • 180 Degree Longitude Passes Through Us

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Close

    ★★½

  • The Five Devils

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Men

    ★★★★

  • Incantation

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Semantic Error

    ★★★★

  • Peter von Kant

    ★★★½

  • Girl Picture

    ★★★★

  • Hatching

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Landscapers

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Revolution of Our Times

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★½

  • The Innocents

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • The Hand

    ★★★★

  • Taipei Suicide Story

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★½

  • Perfume Imaginary Museum “Time Warp”

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Stoma

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Veneno

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • 12 Pups of Christmas

    ½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • You Don't Nomi

    ★★★★

  • nîpawistamâsowin : We Will Stand Up

    ★★★★★

  • Girl on the Third Floor

  • Us

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • In Fabric

    ★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★

  • The Story of the Stone

  • Burning

    ★★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★