• The House

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Barber Westchester

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Silent Night

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The Medium

    ★★★★½

  • The Advent Calendar

    ★★

  • Benedetta

    ★★★★★

  • We Need to Do Something

    ★★★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • The Feast

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • Cryptozoo

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★½

  • The Bloodhound

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • Little Fish

    ★★★★★

  • The Strings

    ★★★½

  • Saint-Narcisse

    ★★★★

  • The Last Matinee

    ★★★★

  • Come True

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★★

  • The Night House

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Impetigore

    ★★★★½

  • The Vigil

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

  • Fingers

    ★★★★★

  • Sator

    ★★★★

  • Howl from Beyond the Fog

    ★★★★

  • Jesus Shows You the Way to the Highway

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Final Exit of the Disciples of Ascensia

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • A Great Lamp

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • The Dead Center

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★★½

  • Hold the Dark

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★★½

  • Edge of the Knife

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½