Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Sonny Boy

Sonny Boy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Space Battleship Yamato 2199

Space Battleship Yamato 2199

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Throw Away Your Books, Rally in the Streets

Throw Away Your Books, Rally in the Streets

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Steins;Gate

Steins;Gate

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shadows House

Shadows House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rick and Morty in the Eternal Nightmare Machine

Rick and Morty in the Eternal Nightmare Machine

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
ODDTAXI

ODDTAXI

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rick and Morty: Summer Meets God (Rick Meets Evil)

Rick and Morty: Summer Meets God (Rick Meets Evil)

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
SSSS.DYNAZENON

SSSS.DYNAZENON

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
SSSS.GRIDMAN

SSSS.GRIDMAN

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Cromartie High School

Cromartie High School

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Panty & Stocking with Garterbelt

Panty & Stocking with Garterbelt

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Revue Starlight

Revue Starlight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nichijou: My Ordinary Life

Nichijou: My Ordinary Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Still Life (Betamale)

Still Life (Betamale)

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry