Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Next 365 Days

The Next 365 Days

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Abigail's Party

Abigail's Party

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fisherman's Friends: One and All

Fisherman's Friends: One and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spy

Spy

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The 355

The 355

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
LEGO Star Wars Summer Vacation

LEGO Star Wars Summer Vacation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ali & Ava

Ali & Ava

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Who: Planet of the Dead

Doctor Who: Planet of the Dead

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Who: The Next Doctor

Doctor Who: The Next Doctor

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Z-O-M-B-I-E-S 3

Z-O-M-B-I-E-S 3

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry