newtpotter has logged 28 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tron

Tron

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Extraction

Extraction

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Rescuers Down Under

The Rescuers Down Under

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
EMO the Musical

EMO the Musical

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dolphin Reef

Dolphin Reef

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
John Carter

John Carter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Home on the Range

Home on the Range

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Timmy Failure: Mistakes Were Made

Timmy Failure: Mistakes Were Made

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry