Sort by

Rob on Film has logged 50 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nut Job

The Nut Job

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Legends of Oz: Dorothy's Return

Legends of Oz: Dorothy's Return

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Box

The Box

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Great Gilly Hopkins

The Great Gilly Hopkins

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
My Spy

My Spy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Buried

Buried

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cat People

Cat People

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Planet 51

Planet 51

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kings

Kings

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry