• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ½

  • The House

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Anonymously Yours

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • Back to the Outback

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ½

  • Home Sweet Home Alone

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Yara

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

  • Belfast

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★

  • He's All That

    ★½

  • The Loud House Movie

    ★★★

  • Reminiscence

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Vivo

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Belle

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★

  • Sonic 30th Anniversary Symphony

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bestia

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ½

  • 22 vs. Earth

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½