Sort by

Críticas del Novato has logged 328 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sonic 30th Anniversary Symphony

Sonic 30th Anniversary Symphony

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pacto de Fuga

Pacto de Fuga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
13
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★½
Edit this entry  
09
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry