Matt Neglia has logged 197 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
RBG

RBG

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crime + Punishment

Crime + Punishment

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
McQueen

McQueen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Apostle

Apostle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Private War

A Private War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
What They Had

What They Had

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
22 July

22 July

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry