Matt Neglia has logged 16 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beast

Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Seagull

The Seagull

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry