Sort by

Matt Neglia has logged 201 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Making Waves: The Art of Cinematic Sound

Making Waves: The Art of Cinematic Sound

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Harriet

Harriet

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Whistlers

The Whistlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Traitor

The Traitor

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
03
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Cave

The Cave

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry