Matt Neglia has logged 19 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Current War

The Current War

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry