Sort by

Matt Neglia has logged 272 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Collective

Collective

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
All My Life

All My Life

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Supernova

Supernova

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jungleland

Jungleland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ema

Ema

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Way I See It

The Way I See It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
French Exit

French Exit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Truffle Hunters

The Truffle Hunters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Notturno

Notturno

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Beginning

Beginning

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry