Sort by

Matt Neglia has logged 48 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jumbo

Jumbo

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beast Beast

Beast Beast

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Surge

Surge

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blast Beat

Blast Beat

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Omniboat: A Fast Boat Fantasia

Omniboat: A Fast Boat Fantasia

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Evening Hour

The Evening Hour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tesla

Tesla

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Charm City Kings

Charm City Kings

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wendy

Wendy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Downhill

Downhill

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Glorias

The Glorias

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wander Darkly

Wander Darkly

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Courier

The Courier

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Worth

Worth

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Herself

Herself

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Falling

Falling

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Summertime

Summertime

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dolittle

Dolittle

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Underwater

Underwater

2020
×
Read the review Edit this entry