Sort by

Matt Neglia has logged 62 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pacifiction

Pacifiction

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wildcat

Wildcat

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In Her Hands

In Her Hands

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sr.

Sr.

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Till

Till

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Good Night Oppy

Good Night Oppy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Maya and the Wave

Maya and the Wave

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Retrograde

Retrograde

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Athena

Athena

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Son

The Son

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Devotion

Devotion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alice, Darling

Alice, Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chevalier

Chevalier

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Carmen

Carmen

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Biosphere

Biosphere

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Baby Ruby

Baby Ruby

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Butcher's Crossing

Butcher's Crossing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Prisoner's Daughter

Prisoner's Daughter

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Sisu

Sisu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Man of Reason

A Man of Reason

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Project Wolf Hunting

Project Wolf Hunting

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
On the Come Up

On the Come Up

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Swimmers

The Swimmers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hunt

Hunt

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry