• Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Rose Island

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Long Way Up

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • BABYMETAL - LEGEND - METAL GALAXY (Day 1&2)

    ★★★½

  • Making the Witcher

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Togo

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Anna

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • Tolkien

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★