nexude has logged 192 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bao

Bao

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Devil's Knot

Devil's Knot

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
What Will People Say

What Will People Say

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alpha

Alpha

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
22 July

22 July

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Extremely Loud & Incredibly Close

Extremely Loud & Incredibly Close

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Species

Species

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tully

Tully

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Immortals

Immortals

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kon-Tiki

Kon-Tiki

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
An Inconvenient Sequel: Truth to Power

An Inconvenient Sequel: Truth to Power

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
An Inconvenient Truth

An Inconvenient Truth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I Origins

I Origins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry