RSS feed for nexude

nexude has logged 14 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Glory

Glory

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry