• Peninsula

    ★½

  • Mulan

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★½

  • Flavors of Youth

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Death Note

  • Let Me Eat Your Pancreas

    ★★★★½

  • No Game No Life: Zero

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Sword Art Online: The Movie - Ordinal Scale

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★½

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★½

  • Harmony

    ★★★★

  • The Anthem of the Heart

    ★★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Attack on Titan: Wings of Freedom

    ★★★★½

  • Love Live! The School Idol Movie

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • The Human Centipede 3 (Final Sequence)

  • Green Room

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Beyond the Boundary: I'll Be Here - Past

    ★★★

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★★½

  • Unbroken

    ★★★

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★½

  • Paddington

    ★★★★

  • Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow

    ★★★★

  • American Sniper

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½