• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Fistful of Vengeance

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • The Privilege

    ★★½

  • Slapface

    ★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Arsène Wenger: Invincible

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Bingo Hell

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Night of the Animated Dead

    ★½

  • Silent Night

    ★★★★

  • Nightbooks

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Hellbender

    ★★★½

  • Superhost

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

  • Free Guy

    ★★½

  • Demonic

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Advent Calendar

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The 8th Night

    ★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Midnight

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • America: The Motion Picture

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Teen Titans Go! See Space Jam

    ★★

  • The Deep House

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion