Neil has logged 586 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bedknobs and Broomsticks

Bedknobs and Broomsticks

1971
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman: Mystery of the Batwoman

Batman: Mystery of the Batwoman

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Two for the Road

Two for the Road

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pocahontas II: Journey to a New World

Pocahontas II: Journey to a New World

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Up and Away

Up and Away

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Monkey Business

Monkey Business

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Royal Wedding

Royal Wedding

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Foreign Affair

A Foreign Affair

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paris When It Sizzles

Paris When It Sizzles

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Return of Jafar

The Return of Jafar

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cats

Cats

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Santa Paws 2: The Santa Pups

Santa Paws 2: The Santa Pups

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Search for Santa Paws

The Search for Santa Paws

2010
×
Read the review Edit this entry