RSS feed for Nat

Nat has logged 43 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bronson

Bronson

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Edit this entry  
05
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Edit this entry  
23
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
High Crimes

High Crimes

2002
×
★★½
Edit this entry  
14
The Firm

The Firm

1993
×
★★★
Edit this entry  
13
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Edit this entry  
13
Copycat

Copycat

1995
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spring

Spring

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Creep

Creep

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Edit this entry  
08
Zoo

Zoo

2007
×
★★★
Edit this entry  
08
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Edit this entry  
08
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★½
Edit this entry  
15
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Edit this entry  
14
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★½
Edit this entry  
13
31

31

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★½
Edit this entry  
12
Split

Split

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Void

The Void

2016
×
★★
Edit this entry  
10
Life

Life

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
Southbound

Southbound

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★½
Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry